המלצות

אלברט שוויצר אמר "לעיתים האור שלנו כבה אך נדלק מחדש על ידי האחר".
כל אחד מאיתנו חייב הוקרת תודה לאלה שהדליקו מחדש אור זה.
בתפקידי כמאמנת מבוגרים מחוננים אני חשה שזו בדיוק הגדרת התפקיד שלי,
להיות נוכחת עבור המבוגרים, המחוננים, ברוכי הכישרונות, כאשר
האור הפנימי שלהם נדלק והם נזכרים ומתאהבים בעצמם מחדש.

אני מודה מעומק הלב לכם המאומנים הנותנים בי אמון ומאשרים כי כל אדם יכול לצמוח ולפרוח.

איתכם אני חווה כל יום את הנס להתאהב בעצמי מחדש בזמן שאתם מתאהבים בעצמכם, לפעמים, בפעם הראשונה.

לכל הסופרים, היוצרים, הממציאים והאומנים המזכירים לי עד כמה יצירה היא תהליך מופלא (שאני רוצה להיות חלק ממנו) ועד כמה ניתן ליהנות מדברים שאחרים יוצרים באהבה ובדם ליבם.

אני אסירת תודה לכולכם ומודה מעומק הלב על האמון שאתם נותנים בי, על הנכונות להתנסות ולהסתכן בעשייה חדשה ומאתגרת, ועל האהבה שלכם. תודה מיוחדת לכל אותם המוכנים להיחשף ולספר על תהליך האימון.

בהערכה ובהוקרת תודה,
רותי זרחי

רותי, את לא רק אוהבת חתולים, כל הצוות כאן הגיע למסקנה שאת בעצמך חתול.
ערכנו בדיקות גנטיות והתנהגותיות, השוונו בין אפיונים קלאסיים של משפחת החתוליים לבינך, והרי התוצאות:
  • ראייה חודרת ומהירות תגובה: כמו שהחתול יכול לזהות מטרה ולעוט עליה, כך פועלת יכולת הניתוח שלך. את מזהה מצב, בוחנת את הגורמים באופן מושכל ומקצועי, ומגיבה מייד באותה שנייה ונותנת את הפתרון. המהירות הזו מפתיעה את הסביבה, ולעיתים אף גורמת לתגובת הלם קלה, אך אדם שמכיר אותך הרי זה ברור לו – שכן כך פועל החתול.
  • חיית להקה: החתול חי בלהקה, לכן לא בכדי את עוסקת בניהול קבוצות כבר עשרים שנה. את מבינה את העוצמה שבפעולה משותפת, ובכישרונך המיוחד את מצליחה להביא אנשים להבין את סוד כוחה של הלהקה, ומלמדת אותם לפעול יחדיו ולהצליח במשימה.
  • משחקים ופינוקים: חלק הארי מחיי החתול מוקדש למשחק ולפינוקים. זאת לא בטלה ולא שטות, זה חלק מהמורכבות של נפש החתול. וידועה אמרה חתולית מפורסמת – 'משחקים ופינוקים הם טעם החיים'. גם עבורך, החיים ועבודתך ממש כמו משחק המתובל באהבה, בהומור, בסקרנות ובהנאה כמו גם ברצינות ובהשקעה.
  • חשיבה עצמאית: לחתול יש קו מחשבה אישי משלו. הוא פועל על פי אמת פנימית שמניעה אותו, 'ושכל העולם יקפוץ'. אם הוא רוצה לשבת על העיתון שבדיוק ברגע זה קוראים בו, זה מה שהוא יעשה, גם אם מזיזים אותו מאה פעם. את כמו החתול, לא שבויה בתפיסות חברתיות או בדרכי חשיבה אקדמיות, אלא משאירה פתח לחקירה סקרנית עצמאית, מאמינה שלומדים דרך התנסויות וכי כל אדם אחראי על חייו ולכל אדם יש את הכוח והתבונה להשיג באומץ את מטרותיו. בתור מאמנת אנשים מחוננים את מסוגלת לראות את הייחודיות שיש בכל אדם וכך לעזור לו לקבל את עצמו ולהגשים את ייעודו בחייו.
  • אושר ואהבה: החתול הוא חיה מאושרת בעל יכולת אהבה אין סופית. גם אם לפני רגע כמעט נדרס על ידי מכונית, הוא יכול לרוץ תוך יללת שבר, להתגלגל על הדשא בשמש ולחזור באופן מיידי להיות מאושר. כך גם את, רותי. יכולת השיקום שלך מדהימה והאושר והאהבה שבך מוענקות לכל מי שבא אליך לאימון. את רואה את הזולת מהלב, וכמו שאת יכולה לקום לאחר 'נפילה', כך יש לך את היכולת לסייע לאחרים לחזור לפעילות. יש לך אומץ לומר את המילה הנכונה – התומכת או המבקרת – בזמן הנכון. המאומנים שלך מרגישים את האהבה ואת האושר שבך.
  • שאגת החתול: לכל חתול יש מייאו ייחודי או שאגה פרטית משלו, וגם את דוגלת בזכותו של כל אחד לקול משלו. את מגינה בחירוף נפש על יצורים נדירים, נשמות תועות וילדים אבודים, ונותנת להם את הזכות לשאגה אישית משלהם.
בהערכה רבה, רחלי ויטרט אשור
טל' 050-2145125   מייל:  [email protected]
כותבת בלוג zen mind – ב'קפה דה-מרקר'.
רחלי ויטרט אשור

מורה ומטפלת בצ'י קונג, תלמידתו של גראנדמאסטר וונג קיו קיט, דור רביעי למורים ממנזר השאולין הדרומי בסין.

 

לפני שנים רבות, כשהייתי בת 17, כיכבתי בסרט "הוא הלך בשדות" לצד אסי דיין. עם פרסום והבטחה גדולים. אבל הרגשתי מהר שאני לא מעוניינת בעולם האכזר של הבמה. מאז עברתי הרבה בחיי האישיים והמקצועיים בארץ ובחו"ל. ב 1991 הקמתי את המרכז הראשון בארץ ללידה והורות טבעית – "דרך אם", אשר התפתח לרשת דיאדה.

יש לי בטחון מקצועי והכרה במה שאני מלמדת ומייעצת לאנשים רבים ולפני כחמש שנים הרגשתי צורך לכתוב ספר ראשון. מילדותי חלמתי להיות סופרת, אך הרגשתי שזה חלום ענק וחששתי מאד שלא אוכל לממשו.

בעיצומה של הכתיבה, הבנתי שאני צריכה ליווי מקצועי . ראיתי פרסום של רותי זרחי, שמאד מצא חן בעיני. חשתי שרותי היא מאמנת משכמה ומעלה. קבעתי איתה פגישה, ובה כבר הבנתי שאני נמצאת במקום הנכון.

כך יצאתי איתה יחד לדרך, בתהליך כתיבת הספר "סוד אשה – חשיבה חיובית נשית להצלחה". הרצינות והאחריות שלה, מקצועיות ואמינות יחד עם תחושת חיבה ורגש והרבה הומור – כל אלה מאד עזרו לי. השאלות שרותי שאלה היו מכוונות ומדויקות. למשל, היא שאלה למה בכלל אני צריכה לכתוב ספר. בעזרת השיחות איתה הבנתי שלמעשה אני מומחית לנושא, ושהספר ייתן לי כוח להמשיך ולתרום במה שיש לי לחדש. רותי הפנתה את תשומת לבי לסיפוק הרב שיש לי בשיתוף ניסיון החיים האישי והמקצועי שלי, וכיוונה אותי לחוש את ההנאה שבכתיבה. זה היה שילוב של הנאה ומאמץ שאפשרו לי להוציא לאור את הספר הראשון.

עבדנו על תוכניות מעשיות ותכנון לטווחים קצרים וארוכים, ורותי עמדה לצידי לאורך כל הדרך. לאחר כמה מפגשים פרונטאליים, יצרנו תקשורת רציפה במיילים, שבה היא דירבנה אותי והזכירה לי שהיא חושבת עלי, שאני חשובה לה. זה אחד הדברים הכי חשובים לאדם המחונן: שמישהו שמבין יוכל להיות איתו בלבד שלו.

העובדה שרותי בעצמה היא אשה מחוננת מקלה מאד על מי שהיא עובדת איתו.

עד שהגעתי לרותי, ידעתי שאני מוכשרת, אבל לא חשבתי על עצמי כעל מחוננת. במפגשים פגשתי את הילדה המחוננת שהייתי, שלא קיבלה את התנאים האופטימאליים להתפתח. התהליכים והתרגילים שהציעה לי האירו לי מקומות בעצמי, שהיו זקוקים להיראות.

רותי עזרה לי להבין והראתה לי שבעצם "סבלתי" מעודף כשרונות, בלי לקבל תמיכה במקומות המוזרים והחריגים של אדם מחונן. כמו למשל להכיר ולקבל את הצורך שלי בהרבה זמן ומרחב פרטי לעצמי.

לרותי, מעבר להיותה מאמנת מצויינת, יש גם כישורים פסיכולוגיים גבוהים מאד. לאדם מחונן ופרפקציוניסט יש דרך ייחודית וחשוב להזכיר לו שהמון כבר נעשה וללמד אותו לחיות בשלום עם הפרפקציוניזם. רותי עושה זאת. היא יודעת להאיר ולהזכיר את היש. אבל תמיד צריך לזכור שזו לא אחריותה כמאמנת לעשות את העבודה. בלי התמדה ומשמעת העצמית, שום אימון לא יעזור.

שיטת ה-GPSS של רותי ישימה לכל אדם, המוכן להתחייב לעצמו ולרותי, לתהליך ארוך. אין טעם לעבוד איתה בזבנג וגמרנו, אלא לאורך זמן. אצל אנשים רבים, ומחוננים בפרט, הפער הגדול נמצא בין הכשרונות לבין המימוש. רותי מסייעת לגשר על הפער הזה, ולהגיע למימוש מספק.

האימון הייחודי של רותי עוסק בזיהוי ובגיבוש משמעותי של הכשרונות למימוש. היא מראה לאדם את איכויותיו ואיך ניתן להופכן למיתוג אישי. איך לא לאבד את המיוחדות שלך ולהקטין את עצמך, לא להיבהל ממה שנתפס לפעמים כסנוביות שלעתים מרחיקה מהאחרים. להיות א-סוציאלי ולהרגיש בטחון עם זה. להבין למה אנחנו יוצרים קשרים מסויימים ולא אחרים. ההכרה במחוננות, מאפשרת להכיל גם את הקשיים.

אדם מחונן יכול להיות פגיע רגשית וחסר בטחון. הרגישות של אדם כזה גבוהה מאד: לאור, לריח, למגע, לרעש, למלים. יש לו נפש סוערת לצד שכל מפותח. ואני יודעת, דרך התהליך עם רותי, שחייבים ואפשר להגן על הנפש הסוערת ועל הדרמטיות הגדולה ואף להצליח איתן, בעזרת הכלת הניגודים הפנימיים.

חמש שנים אחרי המפגש הראשון עם רותי, אני נמצאת כבר בהדפסת הספר השני שלי "איש השוקולד, אשת הונילה – הדרך לחיים ארוכים מלאי אהבה", שיצא לאור בתחילת 2012 בהוצאת אסטרולוג-ידיעות אחרונות. אני מרגישה שרותי תמיד נוכחת עבורי מתי שאני צריכה ומלווה אותי באינטליגנציה ובמקצועיות שלה גם בתהליך יצירת ספר זה.

איריס יוטבת  www.irisyotvat.com

04-6260989 ובפייסבוק.

 

איריס יוטבת

מטפלת, מרצה וכותבת בנושאי אינטימיות טנטרית לזוגות, העצמה נשית וחשיבה חיובית

אלישע, אמן ומסטר ויועץ-מומחה בתחום הבנייה ויצירה בעץ. בונה בתים ופרגולות עם פתרונות יצירתיים, יוצר ומלמד בסדנה שלו יצירות אומנות ייחודיות.

 "למדתי דרך העבודה עם רותי זרחי לחזור לעצמי ולבנות לעצמי ולאחרים, כמו שאני אוהב ויודע".  איך דוהרים על סוץ עץ? הנה התשובה.

  
 סוס-עץ, עבודה של אלישע המוצגת בגלריית סדנת היצירה בתימורים

במשך הרבה שנים עסקתי בבניית בתים ופרגולות ועברתי להיות שכיר כסמנכ"ל לחברה גדולה למכירת עץ. הצלחתי בתפקיד ונשאבתי לתוכו. הבוס נתן לי יעדי מכירה והעסק שתה אותי לגמרי. לא אהבתי את זה. במקום לבנות וליצור בעצמי בעץ, כמו שאני יודע ואוהב, מצאתי את עצמי יועץ לקבלנים ורוצים ממני עוד. לא יצאתי מהמשרד, עד שהפסקתי לעסוק באמת, במה שאני אוהב ויודע.

רותי סייעה לי לחשוב מחוץ לקופסה. הבנתי דרכה שאנשים מחוננים לא מודעים לכך והיה לי ברור איתה, שאני צריך לחשוב אחרת. היא הראתה לי בתהליך העבודה, שהעיסוק שלי באומנות, בחריטת עץ , משליך על העיסוק בפרנסה. אני אוטודידאקט, בלי תעודות, ורותי כיוונה אותי לדעת כל מה שאני רוצה. אני קורא ומתעדכן כל הזמן. יש לי חשיבה מהירה והיתרון בתהליך מבחינתי היה שצריך לדעת ללכת עם החוזקות – ולא להיסחב עם החולשות.

אחרי 9 שנים בחברה, חזרתי להיות עצמאי ואני עוסק בחריטת עץ וגם מלמד בסדנה שבניתי. חזרתי לבנות וליצור בתים מעץ עם פתרונות יצירתיים ומקוריים, שאני מביא מהאומנות שלי. התהליך עם רותי הביא אותי לחידוד המחשבה לעסוק במה שנכון לי. לא לזנוח ולפתח את מה שאני טוב בו, כמו שקורה למחוננים רבים.

 
בתודה ובהערכה,
אלישע
לאתר של אלישע: http://www.elishas.co.il/
אלישע רובינוף

ליצור ולבנות בעץ ולא להיות סוחר עצים

הגעתי אל רותי זרחי, מה שאני ומי שאני – ללא כיוון מוגדר. היה לי חלום שאולי אעשה משהו עם יכולותיי.
 
הגעתי עם תחושה שעבורי הכול בלתי אפשרי. חשבתי שרק אחרים יכולים להגשים את החלומות שלהם, שכולם הרבה יותר טובים ממני ולכן מגיע להם להצליח ולי לא, ובעצם לא ידעתי מי אני בכלל.
 
אינני יודעת כיצד מתחילה רותי זרחי לעבוד עם מאומנת כמוני, הנמצאת בנקודה כל כך נמוכה, ולהעלות אותה למסלול של הערכה עצמית גבוהה והצלחה מקצועית. בעזרתה של רותי זרחי ראיתי מי אני, מה אני שווה בעיני הסביבה שלי ומה אני שווה בעיני עצמי, גם אם היה לי קשה להודות בכך.
 
אחרי שגיליתי מה אני שווה נאלצתי להתמודד עם השאלה מה אני רוצה. האם אני רוצה להמשיך לחלום? או שאני מעדיפה להתחיל לממש את יכולותיי במציאות.
 
כשהחלטתי שאני רוצה להצליח בתחום שבחרתי – מחול מזרחי – עדיין נראה לי הדבר כמו הר בלתי ניתן לכיבוש.
בשלב זה הובילה אותי רותי זרחי במסלול של שליטה ובקרה. למדתי איך לארגן את החלום פרט אחר פרט, כך שבמקום הר, אראה לפניי שורה של משימות קלות לביצוע, עם לוח זמנים מסודר.
 
במהלך סדרת המפגשים שלנו, למדתי מי אני, מה אני רוצה לעשות וכיצד עושים את זה. זו המציאות שקודם הייתה רק חלום, חלום שהתגשם וממשיך להתהוות.
 
לרותי זרחי יש את היכולת להיות מראה וגם שלט דרכים שמכוון ונותן הוראות בדרך. לרותי זרחי יש את הידע, את היכולת ואת האמונה להעלות אדם עם יכולות לא ממומשות על דרך ההצלחה.
 
על כך אני מודה לה כל יום, עד היום, כששתינו ממשיכות לצפות בהנאה ובגאווה בהתפתחות של מה שהיה חלומי והיום הוא מציאות.
 
בתודה ובהערכה רבה, רותם בן זאב 0505200962
 
 רותם בפייסבוק: https://www.facebook.com/rotem.benzeev.1
רותם בן זאב

מורה ורקדנית

לרותי היקרה, עם סיומו של פרק האימון האינטנסיבי, אני רוצה להודות לך על שהארת את דרכי עם פנס קסום יחיד ומיוחד. מצאתי אצלך צרור נפלא של אוזן קשבת, רגישות, חוכמה, הבנה וחדות שכלית בלתי רגילה. זכיתי וחוויתי בגדול להיות מתאמנת אצלך.

הגעתי אליך לאחר סבב טלפונים ופגישות עם מספר מאמנים. כבר בשיחתנו הראשונה הייתי בטוחה שאהיה "בידיים טובות" וכך חד משמעית בחרתי בך כמאמנת.

אמרתי לך שאני "תקועה" מבחינה מקצועית. חייתי בחוסר ערך עצמי שגרם לייסורים רבים. בפגישותינו הפתעת וריגשת אותי שוב ושוב כאשר הארת את הסיפורים שיצאו מפי באור של ייחודיות ואיכות. כך "נודע" לי שהדיבור הפנימי שלי עם עצמי שלט בי וחסם את התפתחותי ופריחתי.

עבדנו בשלבים, בדקנו מה השאיפות והרצונות שלי, אילו חיים אני רוצה ליצור לעצמי. בעזרת תרגילים וכלים פשוטים אך גאוניים בעוצמתם, המחשת לי אחת ולתמיד עובדות שלא הייתי מודעת אליהן. למדתי להעצים את מה שיש בי והתחלתי לבנות הרגלים חדשים בהנאה מרובה.

בתהליך האימון נפתחו הדברים בזה אחר זה. מהר מאד הבנתי במה אני באמת רוצה לעסוק, איפה טוב לי, איפה היצירתיות שלי רוצה לפרוץ קדימה. חזרה אלי שמחה ואופטימיות שזכורה לי מילדותי, שם הכול היה אפשרי ופתוח. קיבלתי המון כוח רצון ומוטיבציה. התובנות תורגמו לתכנית פעולה ממשית. מצבים של אי ודאות חדלו מלהיות מכשול, נטיית הויתור התחלפה בנחישות.

שטח דיברו בעד עצמם. אנשים סביבי מגיבים ואפשרויות מפתיעות נפתחות כל הזמן.

רותי, בחכמתך המופלאה, הסתכלת, בחנת ותרגמת את שפת הדיבור והגוף שלי. הראית את מה שנראה לי כטריוויאלי כמשהו יוצא דופן ומיוחד. פתחת לי את המודעות לדברים הקטנים שמרכיבים אותנו כבני אדם.

בסיום בניית הסטודיו, הילדים אמרו לי – אמא, החלום שלך מתגשם!

תודה לך רותי על הנס.
באהבה רבה

יעל

אני בת 35. תואר שני במינהל עסקים, בתפקיד בכיר בחברה.

הייתי בתהליך חיפוש שוחק. הרגשתי שיש לי בטחון מקצועי, אבל לא ידעתי להגיד דברים בביטחון. לפני שהגעתי לרותי, עברתי כמה קאוצ'ריות שמיד ידעו להגיד לי בביטחון מי אני ומה מתאים לי. כמובן שזה לא התאים לי…

כשהגעתי לרותי, יצרנו תהליך שבועי ועקבי והעדפתי פגישות פנים אל פנים ולא בטלפון. הרגשתי אצלה מיד אנרגיות חיוביות. היא עזרה לי להקשיב לעצמי, ולשים לי מראה בדברים שלא סגורים אצלי. 
הבנתי בעבודה איתה מהו "הקול האישי" שלי, וגם להבין איך להביא אותו לביטוי נכון, לא רק לי, אלא גם לסביבת העבודה, במילים, שפה נכונה והבנייה.

לרותי יש יכולת מיוחדת לקלוט. היא טאלנט בתפיסת אנשים, בלי לשפוט אותם אלא מתוך רצון לתת ולהעצים. התהליך הזה נתן לי מודעות איך אני נתפסת מול הסביבה. לרותי יש הבנה נהדרת של ארגונים, פרקטיקה ויחסי אנוש. הייתי בצומת לקראת קידום בתפקיד והבנתי בתהליך העבודה איתה, מה אני מחפשת ואיך נכון להגיע לשם. קיבלתי מושג על הקול האישי שלי. שאני יכולה להגיד דברים בלי חשבון ולא תמיד נכון. שאנדרסטייטמנט לא תמיד רצוי. שמותר לי להגיד דברים ברורים בבטחון. ידעתי למקד את החיפוש שלי, כדי להביא אנשים למצוא בי נכון את מה שאני וכך הגעתי לתפקיד שלי.

רותי שלחה אותי לקולגות לשאול מה דעתם עלי ולמדתי מזה הרבה על עצמי. זה היה כלי עבודה חשוב. להבין איך אני נתפסת בעיני אחרים כדי לשפר למקום שאותו אני רוצה. לפני כן דיברתי בטון עדין מידי, ולא השמעתי ברור את עמדתי. הבנתי, תוך כדי התהליך, שאני מצליחה היום להעביר מסר ברור וענייני- ולא רק בדברים המקצועיים שאני בטוחה בהם. הקול שלי, לפני כן, היה פחות אסרטיבי, כי הוא בא מחוסר ידיעה. פיתחתי יכולת לדבר באותה דרך, גם במקומות פחות ידועים לי – כדי להישמע נכון.
בתודה ובהוקרה,

מירב

תפקיד בכיר בחברה מצליחה מאוד

לאחר כשנה של עבודה איתך, הגיע הזמן להודות שהצלחת, ולהודות לך על כך! במהלך השנה הזו, זכיתי לקבל ממך המון.
 
מדובר ביכולת שלך לבנות תהליך שפונה לאנשים מיוחדים, אנשים אינטליגנטיים, מחוננים, רגישים, שכבר ראו דבר או שניים בחייהם.
 
לא אצטנע, יש לי אינטליגנציה גבוהה, ניסיון עסקי רב, רגישות רבה, אבל היו חסרים מספר דברים שיתפרו הכל ביחד כדי להתגבר על חסמים שהיו בי, ולבנות לעצמי תהליך שיקדם אותי למטרה שלי.
 
זיהית בבירור את נקודת התורפה, בנית תהליך ברור שיאפשר לי להתגבר עליהם ותמכת בי לאורך התהליך.
 
תמיד היית זמינה, תמיד תומכת, תמיד מבינה, אבל גם יודעת להציב מטרות וללחוץ לביצוע פעולות.
 

כיום, אני מנהל פעילות מוצלחת, ומרגיש ממש טוב עם כל מה שעשיתי איתך.

המון תודות וברכות,
צביקה

אתם סקרנים לדבר ישירות עם צביקה? לקבל מידע נוסף? אתם מוזמנים ליצור קשר עם רותי זרחי שתקשר ביניכם.

צביקה