רותי זרחי – קורות חיים

Z

בעלת תואר שני בהצטיינות עם תזה מחקרית בנושא פרופיל ערכי עבודה, מאוניברסיטת בר אילן.

Z
רותי זרחי פיתחה את שיטת האימון אישי ועסקי למחוננים – ©GPSS.
Z
רותי זרחי היא מאמנת אישית, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות.

קורסים והשתלמויות מקצועיות:

הנחיית קבוצות - קורס דו שנתי לבעלי תואר שני, לימודי התנהגות, אוניברסיטת בר-אילן.

Isragic Gestalt Training Program - המכון לגשטלט קליבלנד, אוהיו.

ייעוץ ארגוני - "תפנית", בית ספר למנהלים, האוניברסיטה הפתוחה.

אימון עסקי ואישי - Coaching Academy

רותי זרחי העבירה בהצלחה את שיטת GPSS למאומנים רבים, בהם מנהלים בכירים, מנהלי פיתוח, אומנים, אנשי אקדמיה, יזמים, בני נוער וילדים מחוננים.

בעל הכישרון, כמוהו כצלף הפוגע במטרה, אשר איש מלבדו אינו מסוגל להגיע אליה.
גאון, כמוהו כצלף הפוגע במטרה שאחרים אינם מסוגלים אפילו לראות.

ארתור שופנהאואר

"מדוע בחרתי לאמן אנשים מחוננים?" – רותי זרחי

האדם מוצא את ייעודו בהובלת אחרים באותה הדרך שבה הוא התקשה בעבר.

בילדותי הייתי תלמידה מצטיינת אבל הרגשתי שונה ולא מוערכת.
עולם שלם של רעיונות צץ במוחי, ולא ידעתי איך לבטא רעיונות כמו "כביש נע" או "אווירון אישי". שאלות רבות עלו בי, והייתי מוטרדת מסוגיות יסוד, כגון "מה אפשר לעשות אחרת?" ו"מה היא הדרך המושלמת לפעול?"
לא ידעתי כיצד לנתב את השפע הזה למעשים, דבר שהוביל לתחושת חוסר אונים.
במשך שנים שמעתי משפטים, כמו "למה את מתפזרת כל החיים שלך ? תלמדי, תתמקדי כבר! " ואני הרי התמקדתי בכל דבר שראיתי… שמתי לב לכל הפרטים הקטנים סביבי, לעננים המשנים צורה בשמים – להם חיברתי סיפורים, לדקויות הצבעים של השקיעה. הייתה לי תחושה שמשהו לא בסדר אצלי.

הגעתי לישראל כילדה קטנה, ומהר מאוד הבנתי שעל מנת להשתלב בחברה הישראלית – הצברית עלי להיות כמו כולם. הייתי ילדה שמחה ומאושרת, אבל הרגשתי ניגוד בין הצורך להשתייך לבין הצורך בביטוי הייחוד האישי שלי. רציתי להיות דומה לכולם, אבל לא רציתי להשתיק את העולם המופלא שבי, את ריבוי הרעיונות, את התפיסה הייחודית ואת ההבנה העמוקה של תהליכים שהניעו אותי.
בנוסף לקשיי ההשתלבות בחברה שחוויתי, הכבידה עלי השאיפה לשלמות. התחלתי לדבר בעברית רק לאחר שלמדתי את השפה על בוריה. רמת הביקורת העצמית שלי הייתה גבוהה מאוד, ולא אפשרתי לעצמי שום מרווח טעות. ציירתי את אותה מפה 27 פעמים עד שהייתי מרוצה.

כאשר כתבתי את עבודת המאסטר שלי בנושא ערכי העבודה, לאחר מספר רב של שכתובים, אמר לי אחד מהמנחים שלי, פרופ' דב אליצור, משפט ששינה את חיי. הוא אמר: "לעכשיו זה מושלם". באותו רגע חשתי שיצאתי לחירות, חירות אשר שיחררה ממני כישרונות רדומים. בפרק זמן קצר פיתחתי סדנאות יוצאות דופן הכוללות שיעורים בנושאים של פיתוח אישי, דינאמיקה קבוצתית, מנהיגות, יזמות עסקית, קבלת החלטות ונטיעת מוטיבציה. בתקופה קצרה כתבתי והפקתי סרט תיעודי, "מחר לא יכאב פחות", על שכול לאורך שנים. הסרט הוקרן בטלוויזיה פעמים רבות.

לפני מספר שנים הפקתי סרטון (7 דקות) על מנהיג מחונן – תא"ל במילואים אברהם מוסלי אשור. ניתן לצפות בסרט באתר Youtube

באותה תקופה ואחריה, בעקבות לימודים נוספים, גמלה החלטה בלבי שברצוני לעזור לאנשים שחשים כמוני, שעליהם להשתיק את הכישרונות שלהם ואת הייחוד שלהם.

החלטתי שברצוני לאמן את המבוגרים המחוננים והמבריקים, על מנת שחייהם יהיו מלאי סיפוק והגשמה עצמית וכן כדי שהעולם ייהנה מהעושר שיש להם להעניק. בין שאר הכישורים המקצועיים שלי, אשר עוזרים לי להיות מאמנת מוצלחת למחוננים, נמצא ניסיוני הרב בטיפול אישי וקבוצתי.

הניסיון הוא שמאפשר לי ליצור מקום בטוח עבור המחונן, מקום בו מותר לו לקחת סיכונים, לחשוב בגדול, 'לסמן מטרה' ולנוע לעברה, מקום בו אני יוצרת עבור המחונן מערכת של איזונים ושל תמיכה.